8 قانون پول

1) پول، دانش است:

_ امروزه، دارایی های قدیمی شما را ثروتمند یا از لحاظ مالی ایمن نمی سازند. ممکن است در کسب و کار، املاک، سهام، اوراق قرضه، کالاها و حتی در طلا پول تان را از دست بدهید.

_ دانش، شما را ثروتمند و نداشتن دانش، شما را فقیر می سازد.

_ در این دنیای پر شکوه جدید، این دانش شماست که پول جدید شما را به وجود می آورد.

2) بیاموزید که چگونه از بدهی بهره ببرید:

_ بدهی گسترش یافته است، چون بانک ها می توانند با ساختن بدهی بیشتر(وام ها)، پول بیشتری تولید کنند.

_ بدهی، بد نیست؛ استفاده نادرست از بدهی، بد است. اگر می خواهید از نظر مالی پیشرفت کنید، باید یاد بگیرید از بدهی استفاده کنید، نه سوء استفاده.

_ بدهی می تواند شما را ثروتمند و یا فقیر سازد. بنابراین هم فقیرها و هم ثروتمندها نیاز دارند که یاد بگیرند از بدهی بهتر بهره ببرند.

3) یاد بگیرید که چگونه جریان نقدی را کنترل کنید:

_ هنگامی که شما بدهکار هستید، پول نقد از سوی شما به سوی دیگران جریان می یابد.

_ امروزه تعداد زیادی از مردم در تنگنای مالی قرار دارند، زیرا پول نقد بسیار زیادی از جیب های شان به بیرون جاری است و پول کمی در جیب های شان جریان  دارد.

_ اگر می خواهید از نظر مالی ایمنی یابید، باید یاد بگیرید که چگونه پول نقد بیشتری به درون جیب های تان جاری سازید.

4) برای دوران بد آماده شوید که فقط دوران خوب را خواهید دید: با آماده شدن برای دوران بد(رکود بازار، تورم شدید و...)، در دوران خوب(رونق بازار و...) به خوبی عمل خواهید کرد.(مانند داستان یوسف که با 7 سال آماده سازی مصر در دوران فراوانی، موجب شد که در دوران 7 ساله خشکسالی با دشواری کمتری رو به رو شوند)

5) نیاز به سرعت:

_ با سرعت گرفتن سیستم مالی دنیا، پول به صورت پول دیجیتالی(الکترونیکی) تکامل یافته است.

_ امروزه، مردم کند نادیده گرفته می شوند. بنابراین هر چه فردی سریع تر تعامل کاری داشته باشد، پول بیشتری به دست می آورد.(مانند کسب و کارهای اینترنتی)

_ مردم به جای آنکه ماهانه پول به دست بیاورند، می توانند هر ثانیه پول کسب کنند.

_ آنهایی که در آینده موفق خواهند بود، کارآفرین هایی هستند که می فهمند پول و کسب و کار چقدر سریع در حال دگرگونی هستند و همچنین آنهایی که توانایی و انعطاف تغییر سریع و سازگار شدن با شرایط را دارند.

منبع : مجله خلاقیت

/ 0 نظر / 23 بازدید